Історія створення ELSA

ELSA була заснована  4 травня 1981 року в Відні студентами з Польщі, Австрії, Угорщини та Західної Німеччини. Головної ідеєю створення такої організації було поширення міжнародних контактів та взаєморозуміння між студентами-правниками з обох сторін «залізної завіси».

Швидко Асоціація розрослась і здійснила експансію на північну частину Європи. Більшість конгресів тоді відбувались в Копенгагені та Хельсінкі, а перше Міжнародне Правління проживало і працювало в Осло у 1984 році.

У 1986 році ELSA обєднувала 9 країн-членів та 2 країни, які мали статут спостерігачів. Саме тоді почали говорити про структуру асоціації і в міжнародному правлінні зявились троє «віце-головуючих», кожен з яких відповідав за свою сферу.

Сфера «Семінари та конференції» з’явилась після вперше проведеного семінару в Таненфілді, у Німеччині (рік після заснування ELSA).
«Наукова діяльність» виникла для того, щоб забезпечувати юридичну допомогу студентам мережі. “ELSA Law Web” мала зібрати усі юридичні матеріали та інформацію, яка потрібна була для навчання юристам з усієї Європи, а “European Yearbook of Law” був щорічним виданням наукових публікацій студентів (пізніше це був «ELSA Law Review», а далі “ELSA SPEL“)

«Програма міжнародних студентських стажувань» розвинулась через «Канадську програму стажувань». У 1984 та 1985 роках, 13 стажерів з 8 різних країн відправились в Канаду на проходження стажування. І вже на Міжнародному конгресі в Гронінбергу в жовтні 1985 року утворилась абревіатура STEP – Student Trainee Exchange Programme

12 жовтня 1992 року у Брюсселі затвердили філософію ELSA. З того часу бачення «Справедливий світ,в якому шанується людська гідність та культурна самобутність» відіграє головну роль в дільності ELSA. У 1995 році кількість STEP-стажерів становила близько чотирьохсот, а кількість семінарів до 35 щорічно. Міжнародні конгреси зросли в розмірах, тепер там були присутні понад 250 делегатів з 30 країн. ELSA почала співпрацювати з ООН та Європейським Союзом, саме тоді і виникли Human Rights Programme та International Focus Programme.

У 2006 році Асоціація святкувала свою 25 річницю, і в цей же рік відбувся 50-ий Міжнародний конгрес, вмйшов у світ 40-ий випуск журналу Synergy та були організовані 5-ті Міжнародні судові дебати з права СОТ. Це означало, що вже чверть сторіччя життя студентів-правників та молодих юристів впливало на Європейське правове суспільство.

У 2008 році ELSA підписала договір з Партнером з прав людини – з Радою Європи і з цього часу постійно зміцнює звязки з цією установою.

ELSA почала свою діяльність на території України у 1995 році. Протягом 14 років свого існування ELSA Україна зявила себе на всю мережу сильною, активною групою, яка своєю діяльністю бажає досягти бачення ELSA.

Зараз ELSA представлена в Донецьку, Ірпіні, Києві, Львові, Одесі, Острозі, Ужгороді, Харкові, Полтаві, Хмельницькому та обєднує близько 600 студентів-правників та молодих юристів.

За останні 2 роки ELSA Україна провела чотири міжнародні конференції, два інституційні навчальні візити в Раду Європи, Європейський суд з прав людини, Європарламент, Комітет Регіонів, Штаб-квартиру НАТО, Міжнародний суд ООН, та близько 20 заходів національного рівня.

Важливою подією в житті Асоціації стало також обрання Президента ELSA Україна 2008/2009 на Весняному Міжнародному конгресі в Будіві Президентом Міжнародного правління ELSA International 2009/2010.

ELSA в Україні надалі розвивається, зараз ми читаємо лише початок її історії.І лише своєю працею ми зможемо писати нові сторінки найбільшої в світі асоціації студентів правників та молодих юристів.

Тому приєднуйся до нас: be active, be more European!